خوش آمد گویی www.Pro3.ir

پروسه


آموزش جوملا(joomla)   (بازدید:1023)  (163بار دانلود )

تعداد صفحات 87صفحه قیمت : رایگان تعداد نظرات : 0
جوملا ( Joomla ) یک سیستم مدیریت محتوا (CMS) به صورت متن باز و نرم‌افزار آزاد می‌باشد که امکانات زیادی برای ایجاد و مدیریت یک وب‌گاه چندمنظوره با یک رابط ساده فراهم می‌کند. نام جوملا گرفته شده از واژه‌ای در زبان سواحیلی است که به معنی «همه با هم» یا «همگی» است. به جهت شباهت این واژه با واژه ی جمله در فارسی، ترجمه ی فارسی این برنامه با نام جمله ارائه می‌شود. تاریخچه اولین نسخه ی جوملا! نسخه ی ۱٫۰.۰ بود که در ۱۶ سپتامبر ۲۰۰۵ (میلادی) عرضه شد. این نسخه جوملا در واقع بسته‌بندی جدیدی از نسخه ۴٫۵.۲٫۳ از نرم‌افزار مامبو بود که ایرادهای آن گرفته شده بود. در نقشه راه توسعه این پروژه تصمیم گرفته شده که نسخه ۱٫۵ این برنامه با زبان PHP نسخه ۵ از ابتدا نوشته شود. 10 ژانویه 2011 نسخه جوملا 1.6 متشر شد که دارای سرعت بیشتر، قدرت بیشتر و ... است.

ادامه موضوع

روانشناسی کودک   (بازدید:1045)  (129بار دانلود )

تعداد صفحات 21صفحه قیمت : رایگان تعداد نظرات : 0
توانمند ترین فرزند را داشته باش دکتر موسلی یکی از روان شناسان اجتماعی نوین ،ضمن تحقیقات خود خاطر نشان می سازد ،کودکان قدرت تصمیم گیری را در خانه می آموزند یعنی جایی که بیشترین وقت خود را در آنجا سپری کرده ،کارها و فعالیت های گوناگونی را تجربه می کنند.والدین می توانند با پر بار کردن فعالیت های روز مره کودکان در خانه و آموزش آنان در سنین مختلف، موجب رشد شخصیت و توانایی های فرزندانشان شوند. موسلی ضمن تمرکز بر جنبه های مختلف زندگی کودک (از تولد تا نوجوانی) توجه به نکات زیر را مهم می داند: 1.اعتماد کردن اساس اعتماد به دیگران از سنین پایین و از طریق توجه و رسیدگی به نیاز های اولیه نوزاد وکودک خردسال شکل می گیرد. 2.خود پیروی کودکان از سنین 2 سالگی به بعد می توانند مفهومی از زمان و مکان را در ذهن خود تجسم کنند.با توجه به این موضوع می توان از همان ابتدا با جلب اعتماد و اطمینان کودک ،موجب تقویت حس ثبات در او شد. برای مثال،مادر می تواند از طریق اطمینان بخشیدن به فرزندش ،که در غیاب او جایی نخواهد رفت و او می تواند بعد از بازی دوباره نزد مادرش باز گردد ،اعتماد کودک را جلب کند و یا اگر قولی به فرزند خود می دهد و قراری با او می گذارد ،خوب است با انجام آن اعتماد کودک را جلب کند.زیرا نحوه ی پاسخ دهی کودکان 2سال به بالا ،بر اساس نحوه ی پاسخ دهی والدین و اطرافیان شکل می گیرد.

ادامه موضوع

آشنایی با موتور پله ای   (بازدید:534)  (148بار دانلود )

تعداد صفحات 19صفحه قیمت : رایگان تعداد نظرات : 0
این موتورعموما دارای چهار قطب میباشد که سیم پیچها بر روی این چهار قطب قرار می گیرند و شما با ارسال بیتهای 0و1به این سیم پیچها در واقع میدان مغناطیسی ایجاد می کنید که این میدان باعث حرکت روتورمغناطیسی موجود در داخل موتور پله ای می شود البته میبایست این سیم پیچها را به توالی 0 و 1 کرد و گرنه موتو ر مطابق میل شما نخواهد چرخید یکی از مشخصه های این موتور زاویه حرکت آن می باشد و هر موتوری زاویه حرکتی مخصوص به خودش را دارد مثلا اگر موتوری زاویه حرکتش 7درجه باشد این موتور در هر بار ی که سیم پیچهایش حاوی ولتاژ می شوند 7 درجه در سمت حرکت عقربه های ساعت یا خلاف جهت آن بسته به اینکه سیم پیچها با چه ترتیبی ولتاژ دار می شوند خو اهد چرخید این 7 درجه چرخش برای این موتور پله ای نمونه یک پله یا یک step محسوب می شود با این تعریف متوجه شدید که یک موتور پله ای در یک دور کامل ممکن است.،100تا 200 پله کمتر یا بیشتر بسته به نوع موتور خواهد داشت.شما حتی می توانید یک موتور پله ای را به صورت نیم پله یعنی با نصف زاویه حرکت راه اندازی کنید این موتورها به صورت میکرو پله نیز حرکت می کنند در واقع منظور حرکت خیلی ریز ودقیق است. وقتیکه شما یک موتور پله ای را از نزدیک می بینید متوجه تعدادی سیم رنگی می شوید که از موتور پله ای بیرون آمده در واقع این سیم ها هر کدام به سر یک سیم پیج متصل هستند و یک سیم بین تمام سیم ها مشترک است

ادامه موضوع

انواع روشهای جوشکاری و عیوب جوش   (بازدید:1421)  (0بار دانلود )

قیمت : 1,000 تومان قیمت : رایگان تعداد نظرات : 0
جوشکاری یکی از روش‌های تولید می‌باشد. هدف آن اتصال دائمی مواد مهندسی (فلز، سرامیک، پلیمر، کامپوزیت) به‌یکدیگر است؛ به‌گونه‌ای که خواص اتصال برابر با خواص مادهٔ پایه باشد. جوشکاری همچنین یکی از فرایندهای اتصال دائمی قطعات (فلزی یا غیرفلزی)، به روش ذوبی یا غیر ذوبی، با بکارگیری یا بدون بکارگیری فشار، با استفاده یا بدون استفاده از ماده پرکننده می‌باشد. فرایندهای جوشکاری به دو دسته اصلی تقسیم می‌شوند: فرایندهای جوشکاری ذوبی و فرایندهای جوشکاری غیر ذوبی جوشکاری چیست ؟ جوشکاری روند اتصال است که در آن فلزی گرم و ذوب شده و با فلز پایه ترکیب، تا اتصالی شبیه به یکدیگر تولید کند. تعریف جوش ايده آل : جوشي است که در آن ظاهر و خواص فيزيکي و مکانيکي مناطق سه گانه جوش به هم نزديک باشد.

ادامه موضوع

سیستم عامل   (بازدید:659)  (295بار دانلود )

قیمت : رایگان تعداد نظرات : 0
کامپیوتر یکی از دو چیز برجسته‌ای است که بشر در سده بیستم اختراع کرد. دستگاهی که بلز پاسکال در سال ۱۶۴۲ ساخت اولین تلاش در راه ساخت دستگاه‌های محاسب خودکار بود. پاسکال آن دستگاه را که پس از چرتکه دومیت ابزار ساخت بشر بود، برای یاری رساندن به پدرش ساخت. پدر وی حسابدار دولتی بود و با کمک این دستگاه می‌توانست همه اعدادشش رقمی را با هم جمع و تفریق کند. نرم افزار یا برنامه کامپیوتری دستورالعملهایی هستند که باعث کار کردن سخت افزار می شوند، بطور کلی به اطلاعات و برنامه های درون کامپیوتر، نرم افزار می گویند. مثل برنامه “WordPad”، بازی های کامپیوتری و … سخت افزار: به ساختمان الکترونیکی، مدارات، اجزای داخلی کامپیوتر، و بطور کلی قسمت فیزیکی کامپیوتر سخت افزار می گویند. مثل موس (Mouse)، کیبورد (Keyboard)، مانیتور (Monitor)، و …کامپیوترها بسته به نوع استفاده و کاربردی که دارند به چندین قسمت تقسیم می شوند ولی بطور کلی کامپیوترها بر اساس سرعت و حافظه ای که دارند دسته بندی می شوند، که به شرح ذیل است:سوپر کامپیوتر، کامپیوتر بزرگ و فوق العاده سریع و گران قیمتی است که از آن برای انجام محاسبات پیچیده و پیشرفته در امور ستاره شناسی، نظامی ، هواشناسی، مدل سازی، شبیه سازی و … استفاده می کنند. از جمله تلاش‌های نافرجامی که در این سده صورت گرفت، مربوط به چارلز بابیچ ریاضی‌دان انگلیسی است. وی در آغاز این سده در سال ۱۸۱۰ در اندیشه ساخت دستگاهی بود که بتواند بر روی اعداد بیست و شش رقمی محاسبه انجام دهد. او بیست سال از عمرش را در راه ساخت آن صرف کرد اما در پایان آن را نیمه‌کاره رها کرد تا ساخت دستگاهی دیگر که خود آن را دستگاه تحلیلی می‌نامید آغاز کند. او می‌خواست دستگاهی برنامه‌پذیر بسازد که همه عملیاتی را که می‌خواستند دستگاه برروی عددها انجام دهد، قبلا برنامه‌شان به دستگاه داده شده باشد. قرار بود عددها و درخواست عملیات برروی آن‌ها به یاری کارت‌های سوراخ‌دار وارد شوند. بابیچ در سال ۱۸۷۱ مرد و ساخت این دستگاه هم به پایان نرسید.

ادامه موضوع

آموزش طراحی قالب وب سایت در فتوشاپ   (بازدید:764)  (230بار دانلود )

تعداد صفحات 43صفحه قیمت : رایگان تعداد نظرات : 0
آيا آرزو داريد كه خودتان يك وب سايت زيبا و مورد پسندتان را طراحي كنيد ، اما نمي دانيد چگونه؟ بايد صادقانه عرض كنم كه چند سال پيش همين موضوع براي خودم رخ داده بود كه هميشه دوست داشتم طرح هاي مورد علاقه خودم را طراحي و بسازم ! اما ناراحت نباشيد چون امروز قصد دارم آموزش ابتدايي كه همان طراحي قالب در فتوشاپ است را آموزش دهم ! نترسيد چون در اين آموزش نيازي به يك فوق حرفه اي بودن در فتوشاپ نيست بلكه با كمي مهارت و تلاش و توجه به جزئيات به اميد خدا آن را فرا خواهيد گرفت براي امروز آموزش طراحي قالب در فتوشاب بر مبناي Grid System960 را براي شما تدارك ديده ام.

ادامه موضوع

دستورالعمل استفاده ونگهداری صحیح تایرهای راهسازی بریجستون   (بازدید:566)  (384بار دانلود )

تعداد صفحات20صفحه قیمت : 10,000 تومان قیمت : رایگان تعداد نظرات : 0
کریستف کلمب دریافت که بومیان آمریکا با توپهای لاستیکی بازی می کنند. اشیای لاستیکی نیز از چاه مقدس مایا در یوکاتان بدست آمده بود. لاستیک ، تا جایی که می‌دانیم محصول سرزمین آمریکا است ولی تنها از طریق انتقال آن به خاور دور و کشت در آنجا به این حد توسعه یافته است. نام Rubber به معنی پاک کن را پریستلی کاشف اکسیژن عنوان کرد. وی اولین کسی بود که قابلیت لاستیک در پاک کردن اثر مواد را مشاهده کرد. مواد لاستیکی تنها نتیجه تلاش در جهت تفلیحی و حفظ موادی چون افتیون ، بوتا‌دی‌ان و ایزوپرن بودند که از تقطیر تخریبی لاستیک طبیعی بدست می‌آمدند، بدین ترتیب راه تولید لاستیک سنتزی گشوده شد.با آغاز جنگ جهانی اول ، انواع نامرغوب لاستیک از دی متیل بوتا‌دی‌ان در آلمان و روسیه تولید شد. گو دیر با کشف پخت لاستیک توسط گوگرد در سال 1839 به شهرت رسید. این کشف مشکل چسبانکی طبیعی لاستیک را حل کرد و آن را به صورت تجاری در آورد. بیشترین تغییرات به لحاظ تاریخی نتیجه محدودیت واردات لاستیک طبیعی به آمریکا بر اثر تهاجم نیروهای ژاپنی در سال 1941 بوده است. این حرکت سبب پژوهش و ساخت انواع لاستیک‌های سنتزی طی سالهای بعد شد.

ادامه موضوع

مجموعه آموزشی HTML , HTML5   (بازدید:780)  (185بار دانلود )

16 فایل آموزشی قیمت : رایگان تعداد نظرات : 0
در این مجموعه سعی شده است که تمامی فایل های آموزشی درباره HTML - hyper text markup language را در یک فایل زیپ شده جمع آوری کنیم در این مجموعه از فایل ها به آموزش تگ ها و نحوه قرارگیری و ساختار زبان شیرین HTML پرداخته شده است

ادامه موضوع

عایق ها   (بازدید:548)  (121بار دانلود )

تعداد صفحات25صفحه قیمت : رایگان تعداد نظرات : 0
عایق الکتریکی یا نارسانا، ماده‌ای است که به میدان الکتریکی پاسخ نمی‌دهد و کاملا در برابر جریان بارهای الکتریکی مقاومت می‌کند. در عمل عایق کامل وجود ندارد، بنابراین مواد دی‌الکتریک با ثابت دی‌الکتریک بالا را عایق الکتریکی می‌نامند. در مواد دی‌الکتریک الکترون‌های والانس به شدت بهاتم‌هایشان وابسته‌اند. این مواد در تجهیزات الکتریکی همچون عایق‌ها یا عایق‌بندی بکار می‌روند. از عایق الکتریکی برای حمایت از رسانای الکتریکی یا جداسازی آن استفاده می‌شود، بدون آنکه جریانی از درونش عبور کند. در انگلیسی از واژهinsulator که به معنای عایق الکتریکی است، برای اشاره بهمقره‌های خطوط انتقال انرژی الکتریکی نیز استفاده می‌شود.برخی مواد همچون شیشه، کاغذ یا پلی تترافلوئورواتیلن، عایق‌های الکتریکی بسیار خوبی هستند. با وجود اینکه مواد دیگر ممکن است مقاومت الکتریکی پایین‌تری داشته باشند، مواد بسیار دیگری هم هستند که برای عایق‌بندی سیم‌کشی برق و کابل‌ها به اندازهٔ کافی مناسبند. از جملهبسپارهای لاستیک‌مانند و بیشتر پلاستیک‌ها. اینگونه مواد می‌توانند به عنوان عایق‌هایی کاربردی و ایمن برای ولتاژهای پایین یا متوسط صدها یا حتی هزاران ولت بکار روند.

ادامه موضوع

تعهدات اصلي وكيل در برابر موكل   (بازدید:597)  (234بار دانلود )

تعداد صفحات 22صفحه قیمت : 2,500 تومان قیمت : رایگان تعداد نظرات : 0
با انعقاد عقد وكالت، وكيل و موكل در برابر يكديگر حق و تكليف يافته، داراي روابط حقوقي، وظايف و مسؤوليت هاي متقابلي مي شوند. بديهي است تحديد حدود قانوني اين مسؤوليت ها، در پيشگيري از منازعات احتمالي طرفين عقد وكالت و درنتيجه كاهش حجم پرونده هاي محاكم قضايي مؤثر است. تعهدات وكيل در برابر موكل يا بطور مستقيم ناشي از عقد وكالت است، يا بطور غير مستقيم؛ نيز ممكن است منشأ آن، توافق وكيل و موكل در قالب شروط و تعهدات ضمن عقد يا مستقل باشد كه در هر حال، ايفاء تعهدات مزبور لازم است. تعهداتي كه بطور مستقيم منبعث از عقد وكالت اند، ناشي از ذات عقد مزبور بوده، صرف تحقق يافتن عقد، بدون نياز به تصريح، موجب مسؤوليت وكيل مي شوند. اين دسته از تعهدات، در مقاله حاضر با عنوان «تعهدات اصلي وكيل در برابر موكل» مطرح خواهند شد، در مقابل تعهدات «ثانوي» يا «تبعي» وكيل. اطلاق واژه «ثانوي» يا «تبعي» بر اين تعهدات بدين جهت است كه به واسطه عدم انجام تعهدات اوليه (اصلي) پديد آمده اند؛ مانند تعهد وكيل به جبران خسارت وارده به موكل در فرض عدم رعايت مصلحت وي كه يكي از تعهدات اصلي وكيل مي باشد. ( مسؤوليت وكيل در صورت عدم انجام تعهدات مذكور در مقاله اي مستقل بحث خواهد شد).

ادامه موضوع

طراحي و ساخت ديگهاي بخار و آب داغ از نوع پوسته‌اي   (بازدید:1000)  (189بار دانلود )

تعداد صفحات 184صفحه قیمت : 3,000 تومان قیمت : رایگان تعداد نظرات : 0
استاندارد ويژگيهاي طراحي و ساخت ديگ‏هاي بخار و آب داغ از نوع پوسته‏اي با ساختمان جوش شده كه بوسيله كميسيون فني مربوطه تهيه و تدوين شده و در نود و پنجمين كميته ملي استاندارد صنايع مكانيك و فلزشناسي مورخ 1375/6/6 مورد تأييد قرار گرفته , اينك به استناد بند 1 ماده 3 قانون اصلاحي قوانين و مقررات مؤسسه استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران مصوب بهمن ماه 1371 به عنوان استاندارد رسمي ايران منتشر مي‏گردد . براي حفظ همگامي و هماهنگي با پيشرفته‏هاي ملي و جهاني در زمينه صنايع و علوم , استانداردهاي ايران در مواقع لزوم مورد تجديدنظر قرار خواهند گرفت و هر گونه پيشنهادي كه براي اصلاح يا تكميل اين استانداردها برسد , در هنگام تجديدنظر در كميسيون فني مربوط مورد توجه واقع خواهد شد . بنابراين براي مراجعه به استاندارد ايران بايد همواره از آخرين چاپ و تجديدنظر آنها استفاده نمود .

ادامه موضوع

فرآیند قالبگیری قطعات فلزی از پودرهای فلزی   (بازدید:918)  (188بار دانلود )

تعداد صفحات 11صفحه قیمت : رایگان تعداد نظرات : 0
متالورژی پودر،فرآیند قالبگیری قطعات فلزی از پودرهای فلزی توسط اعما ل فشارهای بالا برای دقیق شدن اشکا ل می باشد. پس از عمل تراکم پودرهای فلزی ، عمل سینتر کردن در دمای بالا در یک کوره با اتمسفر کنترل شده انجام می شود که در فلز متراکم جوش خورده در حا لت سرد به صورت ساختما ن همگن محکمی پیوند می خورد . خواص فیزکی ماده متراکم سینتر شده شبیه به خواص فلز سازنده اصلی است .عمل سینتر کردن معمولا ً در حدود 80 درصد نقطه ذوب سازنده اصلی انجام میگیرد تا امکا ن چسبید ن ذره ها در امتداد فصل مشترک ذره هایپودر وجود داشته باشد . تراکم فلزات پودر شده در حدیده بوسیله پرس کردن همزمان با سنبه های بالای وپا یینی تحت فشارهای حدود 30 تن در اینچ مربع روی آن پرس می کنند .از جمله قطعات نمونه ای که بوسیله این فرآیند تولید می شوند می توان ابزار برش ،اجزا ماشین ،قطعا ت اتومبیل ، فیلترهای متخلخل و مواد مغناطیسی را نام برد .

ادامه موضوع

رابطه وکیل با موکل   (بازدید:753)  (174بار دانلود )

تعداد صفحات 38صفحه قیمت : 3,000 تومان قیمت : رایگان تعداد نظرات : 0
وظیفه وکیل تنها دفاع از حقوق موکل خود نيست، بلکه مشارکت در اجراي عدالت کلي اجتماعي و تشويق جامعه به احترام به قانون با انعقاد عقد وکالت، وکيل و موکل در برابر يکديگر حق و تکليف يافته، داراي روابط حقوقي، وظايف و مسؤوليت هاي متقابلي مي شوند. بديهي است تحديد حدود قانوني اين مسؤوليت ها، در پيشگيري از منازعات احتمالي طرفين عقد وکالت و در نتيجه کاهش حجم پرونده هاي محاکم قضايي مؤثر است.تعهدات وکيل در برابر موکل يا بطور مستقيم ناشي از عقد وکالت است، يا بطور غير مستقيم؛ نيز ممکن است منشأ آن، توافق وکيل و موکل در قالب شروط و تعهدات ضمن عقد يا مستقل باشد که در هر حال، ايفاء تعهدات مزبور لازم است. لوازم و مقدمات وکالت تحول نظامات اجتماعي، فزوني اشتغالات شخصي افراد و پيشرفت سريع و روز افزون اقتصادي صنعتي جوامع بشري که منجر به پيچيده شدن ضوابط و مقررات حاکم بر روابط اشخاص حقيقي و حقوقي جامعه گرديده، از جمله عواملي است که ضرورت حضور وکيل در جامعه را نمايان مي سازد.

ادامه موضوع

تابعیت   (بازدید:625)  (324بار دانلود )

تعداد صفحات 32صفحه قیمت : 2,000 تومان قیمت : رایگان تعداد نظرات : 0
تابعیت یک خصلت سیاسی دارد زیرا ازحق حاکمیت دولت ناشی میشود. دولت است که تعیین میکند چه افرادی تبعة آن هستند و یا برای داشتن تابعیت این دولت چه شرایطی باید موجود باشددر مورد تعريف تابعيت دانشمندان حقوق بين الملل بحثهای مفصل و متعدد کرده اند و نظرواحدی ارائه نداده اند. اما مطلبی که مسلم است خصلت سياسی و داخلی بودن تابعيت است. زيرا تابعيت حالت يا صفتی است ناشی از اين حقيقت که شخص به يک ملت يا دولت تعلق دارد. ساده ترين و درعين حال کاملترين تعريفی که ميتوان از تابعيت داد اين است که: تابعيت عبارت از يک رابطة سياسی، حقوقی و معنوی که فردی را به دوستی معين مرتبط ميسازد.تابعيت يک رابطه سياسی است، زيرا ازحق حاکميت دولت ناشی ميشود. دولت است که تعيين ميکند چه افرادی تبعة آن هستند و يا برای داشتن تابعيت اين دولت چه شرايطی بايد موجود باشد. در واقع تابعيت وضع سياسی فرد را با التزام وفاداری وی به داشتن اعتقاد خالصانه و اطاعت از قوانين دولت برقرارميکند و اين وفاداری و اطاعت در مقابل حمايتی است که دولت از فرد ميکند. برعلاوه تابعيت يک رابطة حقوقی است، زيرا دارای اثرات حقوقی، درنظام بين المللی و در نظام داخلی ميباشد.

ادامه موضوع

آموزش اتوکد(auto cad)   (بازدید:1559)  (297بار دانلود )

قیمت : رایگان تعداد نظرات : 0
برنامه AUTO CADبرنامه اي براي ايجاد طرح ها و نقش ها مي باشد اين برنامه ساخت شركت AUTO DESK كه در نسخه هاي متفاوتي ارائه شد است نسخه هاي برنامه هاي AUTO CAD رابا مفهوم RE LEASE مشخص مي كنيم مهمترين و اصلي ترين نسخه هاي AUTO CAD عبارتند از : نسخه 10 كه فقط تحت سيستم عامل DOS كار مي كند ، نسخه 12 كه هم قابليت كار كردن به روي DOS را داشته و هم تحت سيستم عامل WINDOWS 3.1 كار مي كند ، نسخه هاي 12 ، 2000 ، 2002 قابليت نصب و اجراي بروي سيستم عامل 9X به بالا براي ما فراهم مي نمايد و امكان ايجاد تصاوير طرح ها ونقشه هاي مختلف را به كاربر مي دهد. برنامه AUTO CAD در دو راستا قابل استفاده مي باشد .

ادامه موضوع

طلاق بر مبنای عسر وحرج   (بازدید:603)  (154بار دانلود )

تعداد صفحات34صفحه قیمت : 5,000 تومان قیمت : رایگان تعداد نظرات : 0
طلاق بر مبناي عسرو حرج رجعي است اگر اصل رجعي بودن طلاق و موارد طلاق بائن مذكور در ماده 4411 ق.م را در نظر بگيريم، بايد بگوييم طلاقي كه به درخواست زن و به موجب حكم دادگاه واقع مي شود، اعم از اينكه خود شوهر بر اساس حكم و الزام دادگاه زن را طلاق داده باشد، يا طلاق به وسيله حاكم يا نماينده او واقع شود، رجعي است و شوهر مي تواند در ايام عده رجوع كند با عنایت به تبصره ماده 3311 قانون مدنی زن نیز در موارد محدودي می تواند از دادگاه تقاضاي طلاق نماید اختلاف سلیقه ها در تشخیص عسر و حرج و مسکوت ماندن ماده 3311 قانون مدنی موجب شد مقنن در فکر چاره به تصویب طرح الحاق یک تبصره به ماده 3311 روي آورد. این تبصره در نهایت به تصویب مجمع تشخیص مصلحت نظام رسید . یک « : این تبصره در بیان تمثیلی از عسروحرج چنین مقرر می دارد تبصره به شرح ذیل به ماده 3311 قانون مدنی الحاق می گردد . تبصره: عسروحرج موضوع این ماده عبارت است از به وجود آمدن وضعیتی که ادامه زندگی را براي زوجه، با مشقت همراه و تحمل آن را مشکل سازد. موارد ذیل در صورت احراز توسط دادگاه صالح از مصادیق عسروحرج محسوب می گردد .

ادامه موضوع

کاربرد GPS   (بازدید:1116)  (208بار دانلود )

15 صفحه قیمت : رایگان تعداد نظرات : 0
همانطوری که می دانیم پیشرفت فن آوری و تکنولوژی در همه علوم از جمله نقشه برداری نیز به چشم می خورد و روز به روز این فن آوری توسط مهندسین و دانشمندان این علم کامل می شود، این سیستم که کاربردهای فراوانی در علوم مختلف دارد سیستم GPS نام دارد که این سیستم در سال 1960 توسط نیروی دریایی و هوایی (وزارت دفاع) ایالات متحده تشکیل شد و به G.N.S.S معروف بود و باعث به وجود آوردن نقشه برداری مدرن شده است.

ادامه موضوع

الگوریتم جستجوی گرانشی کارآمد برای طراح بهینه دیوارهای حائل   (بازدید:937)  (1007بار دانلود )

تعداد صفحات 21صفحه قیمت : 5,000 تومان قیمت : رایگان تعداد نظرات : 0
در این مقاله یک نسخه جدید از الگوریتم جستجوی گرانشی بر اساس یادگیری معکوس محوری (OBGSA) برای طراحی بهینه دیوارهای حائل بتونی معرفی وبه کار گرفته می شود .الگوریتم جدید از مفهوم یادگیری معکوس محوری برای ایجاد جمعیت اولیه وبه روزدرآوری موفقیت عوامل در طول فرایند بهینه سازی استفاده میکند .این الگوریتم برای کمینه سازی سه تابع هدف شامل وزن،هزینه وانتشار CO_2 ساختار حائل در معرض شرایط ژئوتکنیکی وساختمانی استفاده میگردد مقایسه اجرایی الگوریتم های OBGSA جدید وGSAکلاسیک بر اساس یک تناسب از 5تابع معروف ومبناء سرعت بیشتر همگرای وتوانایی بهتر جستجوی OBGSA برای بهینه سازی عددی را بیان می کنند بعلاوه پایانی کارآیی الگوریتم پیشنهاد شد وبرای بهینه سازی ساختارهای حائل با توجه به دو مثال طراحی دیوارهای حائل بررسی می گردند .آزمایشات عددی بیان می کنند الگوریتم جدید دارای دقت اعتبار واثبات بالایی بوده والگوریتم اصلی وبعضی روشهای دیگر را زیاد اجرا می کند.

ادامه موضوع

كمبود آب بحران ۲۰۲۵   (بازدید:1408)  (6500بار دانلود )

تعداد صفحات25صفحه قیمت : 4,000 تومان قیمت : رایگان تعداد نظرات : 0
اختلافی كه بین استان های یزد و اصفهان بر سر سرچشمه رود زاینده رود رخ داد، موضوعی فراتر از یك اختلاف منطقه ای و بین استانی است و به یك بحران بزرگ ملی و فراتر از آن بین المللی مربوط است. براساس گزارش سازمان ملل در آینده ای نزدیك ۳۱ كشور جهان با كمبود آب مواجه خواهند شد و نام ایران به عنوان یكی از بزرگترین كشورهای درگیر بحران آب در آینده برده می شود.انتظار می رود تا سال ۲۰۲۵ بیش از دو سوم جمعیت جهان در شرایط كمبود جدی آب قرار بگیرند و یك سوم بقیه در شرایط كمیابی آب زندگی كنند. ۵۰ سال دیگر عربستان كاملاً از آب تهی خواهد شد. طلیعه بحران هم اینك در چین، آفریقا، هند، تایلند، مكزیك، مصر و ایران نمایان شده است. رودخانه های اصلی دنیا شامل نیل در مصر، گنگ در جنوب آسیا، رود خانه زرد چین و كلرادوی آمریكا به شدت تهدید می شوند. حتی ۳۳ رودخانه اصلی انگلیس اكنون كمتر از یك سوم آب دارند. كاهش آب رود دانوب نیز به صنعت گردشگری و ماهی گیری صدمه زده است.در ایران منبع اصلی آب بارش است كه به طور طبیعی سالانه ۲۵۲ میلی متر یا ۴۱۳ میلیارد متر مكعب است. این میزان یك سوم متوسط جهان (۸۳۱ میلی متر) و یك سوم آسیا ( ۷۳۲ میلی متر) است.

ادامه موضوع