خوش آمد گویی www.Pro3.ir

پروسه


آشنایی با میکروکنترلر   (بازدید:1272)  (449بار دانلود )

تعداد صفحات74صفحه قیمت : رایگان تعداد نظرات : 0
امروزه کاربرد میکروکنترلرهارا می توان در صنعت وزندگی روزمره یافت.با توجه به گسترش این علم نوین در مقالهبه معرفی میکروکنترلرها می پردازیم.ودو نوعآنها را مورد بررسی قرار میدهیم.PLCساخت شرکت میکروچیپ،و8051ساخت شرکت Atmel.کاربرد میکروکنترلرهارا می توان در صفحه کلید،ماوس،تلویریون ویخچالهاجدید،و.... میکروکنترلردارند.

ادامه موضوع

هنجارها   (بازدید:596)  (149بار دانلود )

تعداد صفحات10صفحه قیمت : رایگان تعداد نظرات : 0
هنجار :در ادبیات فارسی به معنی راه و روش ، گشتن و گردیدن ، راه و بیشتر به معنی راه رسیدن به یک هدف آمده است . طرز ، قاعده و قانون نیز جزء معانی هنجار می باشد(دهخدا 1337 ، 47 ، ص 308) هر جامعه و یا گروه قواعد ، قوانین و آداب و رسوم خاصی برای ایجاد روابط با یکدیگر و انجام امور فردی و اجتماعی خود دارند که به آن "هنجار" می گویند.خرید و فروش ، سلام و احوال پرسی و آداب میهمانداری ، ازدواج . تقربیاً هرکاری که انسان انجام می دهد. و به طور مستقیم یا غیر مستقیم به دیگر انسانها مربوط می شود ، براساس یک نوع هنجار خاص است . به بیانی دیگر هنجار عبارست از :مقیاس و قاعده برای رفتا و تنظیم روابط ، که اکثریت از آن پیروی می کنند ، و عدم پیروی از آن ، مجازات در پی دارد.(صمدیان و میریان ، 1390 : 121) هنجار در اصطلاح دانش جامعه شناسی ، به یک الگوی رفتاری گفته می شود که روابط واکنش ها اجتماعی را تنظیم می کند . اکثریت جامعه خود را به آن یابند می دانند و در صورتی که شخصی آن را رعایت نکند، جامعه او را مجازات می کند

ادامه موضوع

تابلوسازی برق صنعتی   (بازدید:3599)  (1087بار دانلود )

تعداد 47صفحه قیمت : رایگان تعداد نظرات : 0
برق يكي از صنايعي است اگر نتوان گفت بيشترين بازار را در جهان به خود اختصاص داده است ولي با اطمينان كامل مي توان يكي از صنايع مهم در جهان مي باشد. در حال حاضر بيشترين بازار كار را در رشته هاي برق سيستم هاي قدرت به خود اختصاص داده اند كه در اين رشته ها يكي از مهمترين مشاغلي كه دركشور هاي بزرگ دنيا وجو دارد صنعت تابلو سازي مدارهاي فرمان و قدرت مي باشد كه توانسته بازار خوبي را براي افراد ايجاد كند، زيرا تمامي كارخانجات و اداره ها و موسسات و حتي ساختمانهاي بزرگ و كوچك به اين صنعت نيازمندند. امروزه در شهرهاي بزرگ و كوچك كارگاها و شركتهاي زيادي مشغول به كار مي باشند كه توانسته اند افراد زيادي را از نظر شغلي تامين كنند و اين صنعت روز به روز پيشرفته تر مي شود تا جايي كه سيستم هاي كنترل ميكانيكي در تابلوهاي برق كم كم از رده خارج مي شوند و سيستم هاي هوشمند (PLC) توانسته بازار كار را در دست بگيرند و كشور ما نيز در حال توسعه در اين زمينه ها مي باشد ولي هنوز تمامي كارخانجات و شركتها نتوانسته اند اين سيستم جديد را بر روي دستگاه ها و وسايل خود پياده كنند زيرا در كشور ما متخصصان زيادي در اين زمينه وجود ندارند ولي چندين شركت و كارگاه اقدام به توليد اين نوع تابلوي سيستم هوشمند كرده اند و بايد مسئولان توجه بيشتري را به اين مورد داشته باشند.

ادامه موضوع

کاربرد فناوری اطلاعات در ترافیک شهری   (بازدید:4055)  (2370بار دانلود )

تعداد صفحات67صفحه قیمت : رایگان تعداد نظرات : 2
یکی از مهمترین ابزارهای پیشرفت و توسعه در دنیای کنونی بهره برداری موثراز فناوری اطلاعات و ارتباطات است که از دهه 1980میلادی به بعد ابزار استفاده از این امکانات در جهان ایجاد شده ومیتوان گفت که مهمترین شاخصه آن استفاده از اینترنت میباشد. وسعت پیشرفتهای صورت گرفته به شکلی است که بسیاری از متخصصان امر بر این عقیده اند که انقلابی مثل انقلاب صنعتی به وقوع پیوسته وجهان را وارد عصر اطلاعات مینماید واین انقلاب بسیاری از جنبه های اقتصادی ،اجتماعی وفرهنگی حیات بشر را دست خوش تحول عمیق کرده است . یکی از ابعاد این تحول تغییرات عمیقی است که در روابط اقتصادی بین افراد با یکدیگر ،افراد با شرکتها وسازمانهای دولتی به سرعت از حالت سنتی خود خارج شده وبه سوی انجام مبادلات از طریق بهره گیری از سامانه های مبتنی بر اطلاعات الکترونیکی که به به تجارت الکترونیکی معروف میباشد در حرکت است .استفاده از تکنولوژی جدید چندی است که در خدمت کنترل ترافیک در کلان شهرهای در آمده است .استفاده از این تکنولوژی ها اغلب به دو صورت به کاهش ترافیک کمک میکند : 1 – استفاده از طریق طراحی سامانه کنترل هوشمند ترافیک . 2 – از طریق ایجاد دولت الکترونیک (شهرهای اکترونیکی ) افزایش استفاده از تلفنهای همراه وکامپیوتر های خانگی وسایر دستگاههای ارتباطی موجب شده که خانه به عنوان محل مناسبی برای انجام برخی فعالیتها که قبلا از طریق حضور در اماکن عمومی وسازمانهای مربوطه انجام میگرفت مطرح شده است که این مسئله باعث کاهش رفت وآمد های غیر ضروری در شهرها میشود.

ادامه موضوع

اقتصادچیست   (بازدید:685)  (145بار دانلود )

تعداد صفحات112صفحه قیمت : رایگان تعداد نظرات : 0
واژه اقتصاد ( Economics ) از دو كلمه يوناني اويكوس ( Oi*** ) به معني خانه و کلمه نمين ( Nemin ) به معني اداره كردن آمده ، از نظر لغوي به معني مديريت خانواده است . مطالعه اقتصاد ، كه يكي از علوم اجتماعي و رفتاري محسوب مي شود ، مي تواند به عنوان پايه اي در حل مشكلات تجاري ، به منظور اخذ تصميم هاي مهم سياسي و يا حتي براي يافتن راه حل مشكلات مالي خانوادگي هر فرد مورد استفاده قرار گيرد. آلفرد مارشال ( Alfred Marshall ) در كتاب اصول اقتصاد ( Principles Of Economics ) اقتصاد را به صورت « مطالعه انسان در تجارت روزمره » تعريف كرد. ساير نويسندگان اقتصاد را « علم ثروت » ناميده اند و يا چنين اظهار نموده اند كه مطالعه چگونگي تنظيم توليد ، مصرف و فعاليتهاي مبادله اي افراد ، وظيفه اقتصاد است .

ادامه موضوع

تحلیل سیستم و نیاز سنجی و نقش پژوهش در این راستا (کارشناسی ارشد)   (بازدید:616)  (146بار دانلود )

تعداد صفحات21صفحه قیمت : رایگان تعداد نظرات : 0
معمولاً به راحتی در یک سیستم نمی توان مشکلات آن را دید و اغلب مشکلات یا نادیده باقی می مانند و یا به شکل کلافه سر در گمی به نظر می رسند که یافتن راهکار عملی برای حل آنها در نگاه سطحی تقریباً غیر ممکن است. همچنین گاه توانمندی های سیستم اصلاً به چشم نمی آید. تحلیل سیستم کمک می کند تا واقع بینانه به مشکلات نگریسته شده و برای شناخت و حل مشکلات تلاشی هدفمند صورت گیردبعد از تعیین صورت مسئله، بایست لیستی از گزینه مرتبط با مسئله به دقت تعیین گردد. برای تهیه لیست باید از همه مکانیسمهای ممکن استفاده نمود. مهمترین این روشها عبارت است از افراد صاحب نظر مستندات و مکتوبات و آیین نامه ها مشاهدات نظر خواهی از افراد ذی نفع و مشتریان

ادامه موضوع

مديريت ورزشي   (بازدید:567)  (142بار دانلود )

تعداد صفحات8صفحه قیمت : رایگان تعداد نظرات : 0
دوره ليسانس در مديريت ورزشي ( تربيت بدني ) براي دانشجوياني طراحي شده است كه در نظر دارند آينده شغلي و حرفه اي خود را در سازمانهائي كه فعاليتشان در سمت و سوي جهت گيري شده ورزشي يا مراكز تفريحي ورزشي است دنبال نمايند ، و يا قصد دارند كه دوره تحصيلاتي ليسانس خود را در زمينه هايي مانند روانشناسي ورزشي ، مديريت تجاري ورزشي ، و علوم اداري و سرپرستي ورزشي ادامه دهند . اين استنباط و استنتاج عمده اي از توانائي ها از بسياري از برنامه هاي علمي دانشگاه ، شامل ارتباطات ، روانشناسي ، علوم بهداشت ، ورزشي و مديريت تجاري مي باشد .

ادامه موضوع

انرژی هسته‌ای   (بازدید:654)  (149بار دانلود )

تعداد صفحات47صفحه قیمت : رایگان تعداد نظرات : 0
می‌دانیم که هسته از پروتون (با بار مثبت) و نوترون (بدون بار الکتریکی) تشکیل شده است. بنابراین بار الکتریکی آن مثبت است. اگر بتوانیم هسته را به طریقی به دو تکه تقسیم کنیم، تکه‌ها در اثر نیروی دافعه الکتریکی خیلی سریع از هم فاصله گرفته و انرژی جنبشی فوق العاده‌ای پیدا می‌کنند. در کنار این تکه‌ها ذرات دیگری مثل نوترون و اشعه‌های گاما و بتا نیز تولید می‌شود. انرژی جنبشی تکه‌ها و انرژی ذرات و پرتوهای بوجود آمده ، در اثر برهمکنش ذرات با مواد اطراف ، سرانجام به انرژی گرمایی تبدیل می‌شود. مثلا در واکنش هسته‌ای که در طی آن 235U به دو تکه تبدیل می‌شود، انرژی کلی معادل با 200MeV را آزاد می‌کند. این مقدار انرژی می‌تواند حدود 20 میلیارد کیلوگالری گرما را در ازای هر کیلوگرم سوخت تولید کند. این مقدار گرما 2800000 بار برگتر از حدود 7000 کیلوگالری گرمایی است که از سوختن هر کیلوگرم زغال سنگ حاصل می‌شود.

ادامه موضوع

مهندسی خط وسازه های ریلی(کامپوزیت ها وبرخی کاربردهای آن)   (بازدید:938)  (169بار دانلود )

تعداد صفحات25صفحه قیمت : رایگان تعداد نظرات : 0
با پیشرفت علم و تکنولوژی مصالح ساختمانی نیز تحول چشمگیری پیدا کرده اند بطوریکه در جهان توسعه یافته امروز کمتر از مصالح سنتی استفاده میشود. یکی از علومی که به این پیشرفت کمک شایانی کرده است علم متالوژی است که با پیشرفت سریع خود هر روزه مصالح جدیدرابا کیفیت و رفتار بسیار بهتر ومفیدتر ارائه میکند. کامپوزیت ها که از مصالح جدید و به روز به شمار میروند ازاین دسته هستند. این دسته از مصالح با تنوع فراوان وکاربردهای رو به افزایش خود سهم بسیاری در پیشرفت وتوسعه صنعت ایفا میکنند. در این تحقیق پس از بیان تعریفی کلی ازکامپوزیت ومهمترین خصوصیات وکاربردهای آن در فصل اول ،در مورد پالتروژن بعنوان یکی از مهمترین تکنولوژی های تولید کامپوزیت ونیز برخی از انواع الیافهاوکامپوزیتها در فصل دوم بحث شده است. در فصل سوم نیز به گوشه ای از کاربردهای وسیع این نوع مواد درصنایع حمل ونقل ریلی وصنایع ساختمانی اشاره گردیده است.

ادامه موضوع

لینوکس فارسی (linux Farsi)   (بازدید:708)  (155بار دانلود )

تعداد صفحات 74صفحه قیمت : رایگان تعداد نظرات : 2
يكي از مراحل محلی سازی نرم افزار ترجمه میباشد. در طرح ملي لينوكس فارسي نیز به این موضوع یعنی ترجمه باید پرداخته شود. با توجه به اينكه این پروژه فقط يك پروژه محلی سازی نیست و در كنار آن به فرهنگ سازی و آموزش نیز پرداخته میشود ترجمه را میتوان در سه بعد زیر پی گیری كرد: 1. ترجمه نرم افزار: این ترجمه شامل پیامها،2. منوها و متون موجود در نرم افزار میشود. 3. ترجمه مستندات كاربران: اعم از راهنما کاربران 4. ترجمه مستندات فنی : كه تمام مستندات فنی و آموزشی مورد نیاز توسعه دهندگان،5. مدیران سیستم و كاربران حرفه‌6. ای را در بر میگیرد. از سوی دیگر يكي از مسائل مهم در امر ترجمه متون فنی ایجاد يک ترجمه سلیس و قابل استفاده است. مهمترین مشکلاتی که در چنین ترجمه‌هایی به خصوص در فن‌آوريهاي جديد نظير فن‌آوری اطلاعات وجود دارد عبارتند از: 1. استفاده از واژههای معادل نامانوس 2. ناهمگوني ترجمه؛ یعنی استفاده از چند معادل برای يك عبارت 3. تداخل معنایی؛ یعنی استفاده از يك واژه برای چند مفهوم پروژه «واژه نامه مرجع برای ترجمه محیط لینوکس» گام نخست برای ترجمه نرم افزارهای رومیزی محیط لینوکس میباشد. از اهداف این پروژه میتوان به تسریع در امر ترجمه این محیط و همچنین رفع مشکلات فوق اشاره كرد. در اين پروژه تلاش شده است پس از جمع آوری، معادل‌های مصطلح مناسب برای اصطلاحات مورد استفاده در واسط کاربر نرم افزارهاي اين محيطها پیشنهاد گردد. در این گزارش پس از بررسی روش انجام کار به ارائه راهبردهایی که در انجام کار استفاده شده است اشاره گردیده است. سپس مراجع و منابع مورد استفاده بیان شده و در آخر نیز خروجی پروژه ضمیمه گردیده است.

ادامه موضوع

کاهش تنش پسماند در جوشکاری   (بازدید:797)  (231بار دانلود )

تعداد صفحات 101صفحه قیمت : رایگان تعداد نظرات : 0
اتصال قطعات فلزی به کمک حرارت به طوری که حرارت وارده آنها را به شکل خمیری و یا مذاب درآورد، فرایند جوشکاری نامیده می شود. ▪ اتصال سپری ( Tee Joints ) : برای ساخت نیمرخ های مرکب Tو I و قطعاتی که با زاویه با هم جفت می گردند، به کار می رود. در این اتصالات نیز اکثرا از جوش گوشه استفاده می شود. ▪ اتصال پیشانی ( Edge Joints ) : این اتصالات معمولا برای نگهداری دو یا چند صفحه در یک سطح به کار می رود.در جوشکاری با قوس الکتریکی که متداول ترین نوع جوشکاری در ساختمان سازی است، اتصال بین مصالح با ذوب کردن لبه های درز و سخت شدن بعدی آنها صورت می گیرد. در حین ذوب، فلز پایه و فلز جوش با یکدیگر ممزوج شده و پس از سخت شدن، اتصال قطعات تامین می شود.

ادامه موضوع

گريز از سزارين و زايمان بي‌درد   (بازدید:1047)  (229بار دانلود )

تعداد صفحات 26صفحه قیمت : رایگان تعداد نظرات : 0
سزارين به عنوان يك پديده اجتماعي حال حاضر موجب ايجاد مشكلات زيادي براي جامعه پزشكي ، مادران و اقتصاد جامعه شده است . در اين مقاله ضمن تعريف و بررسي علل و انديكاسيونهاي واقعي سزارين به مقايسه سزارين و زايمان طبيعي پرداخته وتاريخچه و عوارض و مزاياي هر روش عنوان گرديده است و با توجه به انگيزه اصلي تمايل به سزارين كه گريز از درد مي باشد روشهاي مختلف زايمان بي درد و شرايط و عوارض احتمالي عنوان گرديده و در پايان منابع متعدد تهيه مقاله ارائه گرديده است .

ادامه موضوع

پردازش سيگنال ديجيتال و سيستم هاي DSP   (بازدید:3411)  (822بار دانلود )

تعداد صفحات37صفحه قیمت : رایگان تعداد نظرات : 3
سيستم پردازش سيگنـال به هر سيستمي گفته مي شود كه از اين دانش بهره مي برد . پردازش سيگنال ديجيتال كاربرد اعمـــال حسابي بر روي سيگنالها مي باشد كه بصورت رقمي نمايش داده مي شوند سيگنالها همانند دنباله اي ازنمونه هانشان داده مي شوند.غالباًاين نمونه ها ازسيگنالهاي فيزيكي ( همانند سيگنالهاي صوتي ) با استفاده از تراگردانها ( همـانند ميكروفن ) و مبدلهاي A/D بدست مي آيند . بعـد از پردازش حسابي،سيگنالهاي ديجيتال مي بايست توســط مبدلهاي D/A به سيگنالهاي فيزيكي تبديل شوند . DSP در بعضي از سيستم ها براي اعمال سيستم نقش كانوني دارد.مثلاً مودمهاوتلفن هاي سلولي ديجيتال بطور قابل ملاحظه اي بر اساس فن آوري هاي DSP طراحــــــي مي شوند . در محصولات ديگر نقش DSP از مركزيت كمتري برحوردار است اما اغلب در موارد كارايي ، ويژگيها و هزينه از مزاياي بسيار مهم و قابل رضايتي برخوردار مي باشد . مثلاً سازندگان قطعــات آنالوگ همــــــانند تقويت كننده هاي صوتي در حال بكارگيري فن آوري هاي DSP جهت كيفيت بهتر مي باشند .

ادامه موضوع

سایت گردشگری مشهد مقدس   (بازدید:964)  (0بار دانلود )

تعداد صفحات178صفحه قیمت : رایگان تعداد نظرات : 0
ارتباطات در عصر حاضر و در آغاز قرن بيست و يكم الفباي زندگي صنعتي¸ مدرن و متمدن، جوامع مترقي اين كره خاكي را تشكيل مي‎دهد. اهميت ارتباطات و در معنايي ساده‎تر تبادل اطلاعات بين جوامع بشري و انسان‎ها كه تشكيل دهنده جوامع بشري مي‎باشند و در عصر امروز حضور آن مهم و حائز اهميت است كه به زعم بزرگان علم در جهان امروز اگر كسي خود را بي نياز از تبادل اطلاعاتي بداند در حقيقت دچار توهمي بزرگ از يك محيط پر رمز و واقعيت گشته و در حقيقت از آمادگي لازم براي ورود به قرن بيست و يكم برخودار نمي‎باشد و از قافله به شدت عقب مانده است. نظريات ارتجاعي در محدود كردن جوامع بشري در دستيابي به اطلاعات مجكوم به شكست هستند پيشرفت علم و فن در جهان امروز آن قدر سريع و شتابان است كه هرگز هيچ كشور مقتدري در دنيا خود را از دريافت اخبار و اطلاعات مربوط به مراكز ديگر با كشورهاي ديگر بي نياز نمي‎داند. حتي كشورهاي در حال توسعه، يا حتي كشورهاي فقير به تناوب سود مي‎برند.اگر حادثه‎اي در نقطه‎اي از جهان روي داد با مخابره خبر آن، در عرض كمتر از يك صدم ثانيه به سراسر جهان همه مردم دنيا به كمك اين قسمت از كره خاكي مي‎شتابند و همه اين‎ها ممكن نيست مگر به وسيله تكنولوژي ارتباط و اطلاعات گسترش سيستم‎هاي اطلاعاتي در سراسر جهان از قبيل ماهواره‎ها، سيستم‎هاي مايكروويو، سيستم‎هاي اطلاعات كامپيوتري و غيره… جهان بزرگ ما را تبديل به يك دهكده كوچك كرده است، به طوري كه هر فرد از هر مليتي در دورترين فاصله كره خاكي مي‎تواند در آن واحد با ديگري ارتباط برقرار كند و هر اتفاقي هرچقدر كوچك و بي اهميت توسط سيستم‎هاي پيشرفته تبادل اطلاعات به دورترين فاصله از آن نقطه مخابره مي‎شود، گو اينكه فاصله در جهان ما از بين رفته و بعد جغرافيايي كره زمين و چه بسا فضاي كيهاني تبديل به مسافتي كوتاه شده است.پروژه در پيش رو داريد جهت انجام پروژه فارغ التحصيلي دوره علمي كاربردي كامپيوتر در سال تحصيلي 91-92 به انجام رسيده است. اين پروژه زير نظر استاد ارجمند جناب آقاي مهندس شهریاری مراحل تكميلي خود را طي نمود.

ادامه موضوع