خوش آمد گویی www.Pro3.ir

آموزش dreamweiver


آموزش dreamweiver

قیمت : رایگان معرفی به دوستان
مقدمه :
Adobe Dreamweaver نرم‌افزار قدرتمند و غنی است که اکثر طراحان برای طراحی های وب خود از آن استفاده می کنند. با Dreamweaver می توانید به سادگی اقدام به نوشتن کد ها و تگ های مد نظر خود نمایید، همچنین محیط ویرایشگر فوق حرفه ای این برنامه با تفکیک کردن کدهای مختلف، کد نویسی را برای شما آسان می نماید. اگر تا پیش از این برای مشاهده آنچه ساخته اید فایل را آپلود کرده و یا بر روی لوکال قرار می دادید اکنون تنها با یک کلیک امکان دیدن نتیجه کار برایتان فراهم شده است. Adobe Dreamweaver CS6 علاوه بر پشتیبانی از تگ های HTML 5 و CSS 3 امکان ویرایش و استفاده از زبان های برنامه نویسی تحت وب نظیر PHP، ASP، ASP.NET، JSP و ... را در اختیار شما می گذارد و شما می توانید با استفاده از این نرم‌افزار به خلق وب سایت های حرفه بپردازید.
نام برنامه‌ای حرفه‌ای از شركت بزرگ و معروف Adobe می‌باشد که به وسیله آن می‌توان به صورت کاملا حرفه‌ای اقدام به طراحی کامل یک وب سایت و تمامی اجزای آن نمود. برای انجام طراحی نیازی به کدنویسی نیست و می‌توان با چند کلیک عنصر مورد نظر خود را بر روی صفحه سایت در حال طراحی ایجاد نماید. همچنین در محیط ویرایشگر کد این نرم افزار طراحان حرفه‌ای در صورت تمایل به کد نویسی، می‌توانند به راحتی کدهای مربوط به زبان مورد نظر خود را نوشته و در صورت بروز مشکل در کدنویسی از جهات مختلف دستوری برنامه کدهای آنان را عیب یابی مي‌كند. در این نرم افزار می‌توان از زبان‌های HTML, XHTML,CSS, XML, JavaScript, Ajax, PHP, Adobe ColdFusion®, ASP, ASP.NET, و JSP استفاده نمود.

فصل اول
نرم افزار Dream Weaver

با گذشت یک سال از به روز رسانی تمامی نرم افزارهای شركت Adobe ، این شرکت ابزار‌های تولیدی خود را با اعمال تغییراتی و با نام‌های گوناگون که همگی در یک پسوند CS5 مشترک هستند به بازار‌ها عرضه نموده است.
هریک از این نرم افزار‌ها کار مشخصی را انجام می‌دهند. اما نکته‌ای که در همه آن‌ها وجود دارد و استثنایی هم در کار نیست قدرت و کارآیی فوق العاده عالی آنهاست. همه طراحان وب برای پیاده سازی خلاقیت خود به نرم‌افزارهایی نیاز دارند تا بتوانند هنر خود را در قالب وب سایت به همگان نشان دهند.
طراحان وب چون معمولا افرادی خوش سلیقه و با تفکری کاملا باز هستند ، همیشه هم بهترین‌ها را برای خود انتخاب می‌کنند. همیشه بهترین نرم‌افزار را برای کار طراحی وب سایت انتخاب كنند. در سراسر دنیای مجازی رایانه و اینترنت با اطمینان خاطر می‌توان گفت که کسی نیست که حرفه‌ای‌ترین نرم‌افزار طراحی وب یعنی Adobe Dreamweaver را نشناسد. نرم‌افزاری فوق حرفه‌ای باز هم محصول شركت Adobe. نرم افزاری بسیار کامل و غنی از ابزار‌های مورد نیاز که خود را به عنوان انتخاب اول برای طراحان وب مطرح ساخته است.
این نرم افزار هم مانند تعدادی نرم افزار دیگر در ابتدا در اختیار شرکت Macromedia قرار داشت. اما پس از خرید این شرکت توسط Adobe حالا با قدرت بیشتر در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.
نسخه جدید این نرم افزار با نام Adobe Dreamweaver CS5 که یازدهمین نسخه از این نرم افزار محسوب می‌شود به تازگی و به صورت کامل عرضه گردیده است . در نسخه‌های قبلی نرم افزاری به نام Adobe GoLive همراه این ابزار عرضه می‌شد. اما در بروز رسانی ابزار‌های شرکت Adobe و در نسخه‌های CS5 هیچ خبری از Adobe GoLive نیست.
مهمترین قابلیتی که باید از این نرم افزار ذکر کرد این مورد است که این Adobe Dreamweaver برخلاف خیلی از نرم افزار‌های رقیب مانند Microsoft Frontpage ویا Microsoft Sharepoint Designer از تمامی فرمت‌های موجود پشتیبانی کامل به عمل می‌آورد . Adobe Dreamweaver از فرمت PHP که بسیار رایج است و دو نرم افزار شرکت مایکروسافت آن را پشتیبانی نمی‌کنند به صورت کامل پشتیبانی می‌کند. محیط نرم افزاری و طراحی این ابزار بسیار کامل است و به همین خاطر تمامی حرفه‌ای‌ها ابتدا به سراغ Adobe Dreamweaver می‌روند.
Adobe Dreamweaver قابلیت‌های دیگری نیز دارد. کاربر در سه محیط می‌تواند کار طراحی را انجام دهد. محیط برنامه نویسی ، محیط ویژوال و محیطی ادغام شده از این دو. همچنین کاربران می‌توانند در همین نرم افزار کار آپلود سایت طراحی شده را نیز انجام دهند .
بدون این که نرم افزار دیگری نصب کنند ، و البته می‌توانند سایت‌هایی که طراحی کرده اند را به صورت آنلاین و از روی هاست هم ویرایش نمایند. در کد نویسی برای هریک از کدها و نوع آن ها رنگی خاص در نظر گرفته می‌شود تا به سادگی کار برنامه نویسی افزوده شود .
همچنین برنامه به صورت کاملا هوشمند بوده و برای مثال اگر کاربر یک حرف از دستوری را تایپ نماید می‌تواند به سادگی کلمه و دستور مورد نظر را مشاهده کند. در نسخه جدید محیط نرم افزار با تغییراتی مواجه شده است که به ساده شدن کار طراحی کمک شایانی می‌نماید.
مزیت ‌های استفاده از دریم ویور:
1- نوشتن کدها در html سخت بود و نیاز به ابزاری بود که کارها را راحت تر انجام دهد تا تمرکز بیشتر بر روی طراحی باشد نه کدنویسی به همین دلیل نرم افزار Dreamweaver مطرح شد .
این نرم افزار به ما کمک می کند بصورت WYSIWYG سایتمان را طراحی کنیم یعنی آنچه را که میبینیم همان چیزی است که بدست میاریم. ( What You Sea Is What You Get )
هنگامی که سایتی را در Dreamweaver طراحی می کنیم نرم افزار کدهای html را میسازد .
2-Dreamweaver یک نرم افزار مدیریت سایت است (Site Management) که به ما اجازه می دهد کل مجموعه سایت را مدیریت کنیم .
(در واقع ما قبلاً صفحاتی داشتیم که به هم لینک شده بودند و نام سایت به آن می دادیم در صورتیکه سایت مجموعه ای از فایل ها است که با هم در ارتباطند و ما می توانیم آنها را مدیریت کنیم(
در html اگر مکان صفحه ای را تغییر می دادیم باید تمام آدرسهای این صفحه را به صورت دستی در کد تغییر می دادیم اما Dreamweaver چون یک نرم افزار Site Management بوده و تمام سایت را به صورت یک مجموعه نگاه می کند به محض اینکه صفحه ای را جابجا کنیم خود نرم افزار تمام لینکها را به طور اتوماتیک درست می کند . ) چه لینک هایی که به صفحه می آیند چه لینک هایی که در صفحه موجودند. (در بحث مدیریت سایت بحث upload هم مطرح می شود ، Dreamweaver این اجازه را به ما می دهد که به راحتی سایت خود را upload کنیم (.
مسئله application ها ( بانک های اطلاعاتی) نیز در بحث مدیریت وجود دارد که Dreamweaver یکسری ابزار در اختیار ما قرار می دهد که بدون نیاز به حتی یک خط کدنویسی می توانیم برای سایت یک بانک اطلاعاتی ایجاد کنیم تا بتوانیم از کاربران username و password بخواهیم ....
در واقع Dreamweaver تمام بانک اطلاعاتی ، فایل ها ، صفحات ، فرم ها و ... را با هم می بیند .
3- در Dreamweaver به راحتی می توان بصورت تیمی بر روی سایت کار کرد . زمانیکه فردی فایلی را باز می کند تا تغییراتی در آن ایجاد کند فایل در اصطلاح check out می شود و فرد دوم نمی تواند به این فایل دسترسی داشته باشد تا زمانیکه تغییرات لازم توسط فرد اول داده شده و فایل را check in کند . در صورتیکه در html نهایت کاری که برای انجام کار تیمی می توان انجام داد share کردن فایل بوده که در این حالت زمانیکه دو شخص با هم فایل را باز کنند و مثلاً فرد اول می خواهد یک عکس در فایل قرار دهد و فرد دوم می خواهد متنی را edit کند هنگامیکه یکی از افراد تغییرات خود را save کرده و خارج شود فرد دومی که عمل save را انجام دهد تغییراتش اعمال می شود و فرد اول گویی کاری انجام نداده . در Dreamweaver با توجه به امکان check in و check out هر فرد می تواند کار تمام شده را ببیند و آن را ادامه دهد .
نرم افزار Dreamweaver دارای پنل های متعددی است تا کاربر بجای استفاده از منوها از این پنل ها استفاده کند و در واقع هر آنچه را که لازم دارد را بتواند در صفحه ببیند به همین دلیل معمولاً فضای کمی برای کار در این نرم افزار وجود دارد .ما می توانیم پنل ها را مدیریت کرده و بر حسب نیاز خود تعدادی از آنها را حذف کنیم در Dreamweaver امکانی وجود دارد که به ما یک سری آیتمwork space های مختلف معرفی میکند و با توجه به اینکه چه نوع کاربری هستیم application developer ، …designer و چه پنل هایی نیاز داریم این پنل ها را در اختیار ما قرار می دهد .

166 بار دانلود دانلود
قیمت : رایگان


مشابه ها

نظر کاربران


ارسال پیام
 
  
 
 
کد را وارد کنید