خوش آمد گویی www.Pro3.ir

آزمایش سه محوری


آزمایش سه محوری

قیمت : رایگان معرفی به دوستان
آزمايش سه محوري Triaxial Test 

هدف : تعيين مقاومت برشي خاك
تئوري آزمايش : اين آزمايش متداولترين آزمايش مقاومت برشي است و براي هر نوع خاكي مناسب است . آزمايش سه محوري اين برتري را دارد كه طي آن شرايط زهكشي قابل كنترل است .
براي انجام اين آزمايش معمولاً از نمونه هاي استوانه اي شكل ، كه نسبت طول به قطر آنها در حدود 2 مي باشد ، استفاده مي شود و نمونه ها بطوري كه در شكل ديده مي شود تحت تنش با حالت تقارن محوري قرار مي گيرند .
در اين آزمايش نمونه بر روي يك پايه دايره اي شكل قرار مي گيرد كه در داخل پايه مجرايي به منظور زهكشي و يا اندازه گيري فشار آب منفذي تعبيه شده است . يك استوانه از جنس پروپكس ( فايبرگلاس ) كه به طور آب بندي شده مابين يك حلقه و يك سرپوش دايره اي شكل قرار مي گيرد ، محفظه آزمايش را تشكيل مي دهد .
سرپوش داراي يك سوراخ مركزي است كه سنبه بارگذاري از ميان آن مي گذرد . استوانه آزمايش و كلاهك فوقاني  بر روي پايه محكم شده و توسط يك حلقه پلاستيكي آب بندي مي شود . نمونه مورد آزمايش بر روي يك صفحه دايره اي شكل متخلخل و يا يكپارچه ، كه بر روي پايه وسيله آزمايش مستقر است قرار مي گيرد . بر روي نمونه كلاهك بارگذاري ، قرار دارد و نمونه توسط يك غشاء لاستيكي آب بندي شده است . آب بندي غشا لاستيكي به پايه و كلاهك بارگذاري ، با استفاده از حلقه هاي تحت كشش انجام مي شود 
170 بار دانلود دانلود
قیمت : رایگان


مشابه ها

نظر کاربران


ارسال پیام
 
  
 
 
کد را وارد کنید