خوش آمد گویی www.Pro3.ir

سایت گردشگری مشهد مقدس


سایت گردشگری مشهد مقدس

تعداد صفحات178صفحه قیمت : رایگان معرفی به دوستان
وب جهاني بخشي از اينترنت است كه يك مدل ارتباطي را مشخص مي‌كند بر روي وب جهاني اطلاعاتي وجود دارد كه تنها با يك كليك در اختيار قرار مي‌گيرد. وب‌ها منابعي اطلاعاتي در اينترنت هستند وب سايت با صفحه وب متفاوت است وب سايت ممكن است شامل چندين صفحه، فايل، تصوير، صوت و غيره باشد پس هر وب سايت متشكل از صفحات مختلفي است كه يكي از آنها به عنوان Home page شناخته مي‌شود. صفحات هر سايت وب بر روي كامپيوتري قرار دارد كه به مشتريان وب خدمات ارائه مي‌دهد اين كامپيوتر مي‌تواند يك كامپيوتر خصوصي يا يك Server شبكه باشد كه براي امور ديگري نيز مورد استفاده قرار مي‌گيرد. به هر حال اين كامپيوتر بايد به اندازه كافي بزرگ بوده تا قابليت سرويس‌دهي به درخواست‌هاي همزمان را داشته باشد.
در سال 1980 در مكاني به نام CERN (آزمايشگاه اروپايي مربوط به فيزيك ذرات) شخصي به نام تيم برنزلي توسعه اتصالات كامپيوترهاي جهاني را پيش‌بيني كرد كه از طريق آن بتوان به تمام انواع اطلاعات و فايل‌هاي جامعه فيزيك دست يافت در سال 1989 پيشنهادي را ارائه كرد كه آغازگر وب جهاني بود به زودي مشخص شد كه موضوع اجتماع متصل به هم مي‌تواند فراتر از فيزيك باشد بعد از آن وب جهاني متولد شد و سازمانهاي به فكر مونتاژ سخت‌افزار شدند و با چگونگي توسعه اين شبكه گسترده آشنايي پيدا كردند اولين كامپيوترهاي وب جهاني در CERN توليد شد. اين كامپيوترها منجر به توسعه وب جهاني شدند.
در ‌آغاز وب جهاني فط شامل چندين ماشين SERVER/CILENT بود اما پس از چند سال بسيار گسترده شد كامپيوترهاي SERVER/CILENT اساس اينترنت هستند بطور كلي SERVER كامپيوتري است كه داده‌ها و اطلاعات را تحويل مي دهد و CLIENT كامپيوتري است كه داده‌ها و اطلاعات را درخواست مي‌كند. در سال 1993 وب فقط پنجاه SERVER داشت در مدت هجده ماه اين عدد به سي هزار عدد افزايش يافت در حال حاضر ميليون ها SERVER وب در جهان وجود دارد.
محتويات وب
مي‌خواهيم ببينيم چه عناصري در صفحات وب نقش اصلي را بازي مي‌كنند.
HTML: زبان برنامه نويسي وب جهاني كه به مرورگر مي‌گويد چگونه متن، پيوندها، گرافيك و ساير رسانه‌هاي اسناد را نمايش دهد. اين زبان اساس تمام صفحات وب است.
كنترل گر وب: مسئول نگهداري و بازسازي سند وب جهاني است كنترل‌گرهاي وب نيروي خلاق ماوراي وب جهاني هستند.
نام دامنه: نامي است كه به هر كامپيوتر موجود در وب جهاني داده مي‌شود كه به عنوان تهيه كننده اطلاعات فايل‌هاست اسامي دامنه دو يا چند عبارت است كه با نقطه از هم جدا مي‌شوند مثل: WWW.MIT.EDU
URL: آدرس اسناد وب جهاني است كه گاهي آدرس وب جهاني نيز ناميده مي‌شود مثلا: http/www.yahoo.com سايت ياهواست.
كاربردهاي وب جهاني
وب جهاني كاربردهاي فراواني دارد. سرگرمي‌، تجارت، آموزش، تبليغات و هزاران كار ديگر در وب جهان امكان پذير است. مي‌توان براي خريد اتومبيل به سايت‌هاي مربوط به كارخانه‌هاي معروف دنيا مراجعه كرد و از تازه‌ترين مدل هاي اتومبيل همراه با رنگ، قيمت، و ساير مشخصات با خبر شد. مي‌توان براي خريد كتاب به سايت‌هاي معروف اينترنت مراجعه كرد.
فروشگاه‌هاي بزرگ كتاب مثل آمازون آمادگي ارائه هرگونه خدماتي را در خصوص كتاب دارند. ناشرين معروف دنيا سايت‌هايي دارند كه كتب خود را همراه با آن ارائه دهند.
اگر به تجارت علاقه داريد مي‌توانيد گزارش سالانه قيمت هاي فعلي كالا، موجودي كالا و ساير اطلاعات را بدست آوريد. براي تفريح و سرگرمي نيز سايت هاي خاصي وجود دارد. اگر به هنر و موسيقي علاقه‌مند هستيد سايت هاي مربوط به آنها در اينترنت فراوان است اگر مي‌خواهيد در دانشگاه‌هاي دنيا تحصيل كنيد، اگر به تازه‌ ترين مقالات رشته‌هاي خاصي علاقه داريد. مي‌توانيد به سايت هاي معروف آنها مراجعه كنيد.

قیمت : رایگان


مشابه ها

نظر کاربران


ارسال پیام
 
  
 
 
کد را وارد کنید