خوش آمد گویی www.Pro3.ir

درخت تصمیم چیست


درخت تصمیم چیست

تعداد صفحات21صفحه قیمت : رایگان معرفی به دوستان
این مقاله در مورد درخت تصمیم در آنالیز تصمیم است. برای مشاهد استفاده، درخت تصمیم در یادگیری ماشین، یادگیری درخت تصمیم را ببینید.
درخت تصمیم یک ابزار برای پشتیبانی از تصمیم است که از درختان برای مدل کردن استفاده می‌کند. درخت تصمیم به طور معمول در تحقیق درعملیات استفاده می‌شود، به طور خاص در آنالیز تصمیم، برای مشخص کردن استراتژی که با بیشترین احتمال به هدف برسد بکار، می‌رود. استفاده دیگر درختان تصمیم، توصیف محاسبات احتمال شرطی است.ر آنالیز تصمیم، یک درخت تصمیم به عنوان ابزاری برای به تصویر کشیدن و آنالیز تصمیم، در جایی که مقادیر مورد انتظار از رقابت‌ها متناوباً محاسبه می‌شود، استفاده می‌گردد. یک درخت تصمیم دارای سه نوع گره‌است:
۱-گره تصمیم: به طور معمول با مربع نشان داده می‌شود.
۲-گره تصادفی: با دایره مشخص می‌شود.
۳-گره پایانی: با مثلث مشخص می‌شود.در میان ابزارهای پشتیبانی تصمیم، درخت تصمیم و دیاگرام تصمیم دارای مزایایی هستند:

۱- فهم ساده: هر انسان با اندکی مطالعه و آموزش می‌تواند، طریقه کار با درخت تصمیم را بیاموزد.

۲- کارکردن با داده‌های بزرگ و پیچیده: درخت تصمیم در عین سادگی می‌تواند با داده‌های پیچیده به راحتی کار کند و از روی آنها تصمیم بسازد.

۳-استفاده مجدد آسان: در صورتی که درخت تصمیم برای یک مسئله ساخته شد، نمونه‌های مختلف از آن مسئله را می‌توان با آن درخت تصمیم محاسبه کرد.

۴- قابلیت ترکیب با روش‌های دیگر: نتیجه درخت تصمیم را می‌توان با تکنیک‌های تصمیم سازی دیگر ترکیب کرده و نتایج بهتری بدست آورد. 
1405 بار دانلود دانلود
قیمت : رایگان

برچسب ها :

انقلاب مشروطه،


مشابه ها

نظر کاربران


ارسال پیام
 
  
 
 
کد را وارد کنید