خوش آمد گویی www.Pro3.ir

ناهید


ناهید

تعداد صفحات 17صفحه قیمت : رایگان معرفی به دوستان
ناهید
در منظومه شمسی ما سیاره ناهيد (زهره) بعد از تیر (عطارد) دومين سياره نزديك به خورشید است. ناهيد داغ ترين سياره در منظومه شمسي ما است. اين سياره با ابرهاي اسيد سولفوريكي كه به سرعت در حال چرخش و حركتند پوشيده شده كه گرماي خورشيد را به دام مي اندازند. جو ناهيد بيشتر از دي اكسيد كربن تشکیل شده. با این که ناهيد هسته آهني دارد ولي فقط يك حوزه مغناطيسي خيلي ضعيف دارد.
 
 
سطح ناهید با امواج رادیویی ای که از فضاپیمای در حال گردش دریافت شده، اسکن شده. رنگ ها هم براساس عکس هایی که به وسیله این سفینه گرفته شده به دست آمده. (عکس از ناسا)
ناهيد سياره اي است كه انسان در جو سمي اش خفه مي شود، در گرماي بسيار زيادش پخته مي شود و در فشار جوي وحشتناكش خرد مي شود. اين سياره در هنگام سپيده دم و نيز غروب خورشيد كاملاً درخشان و به خوبي قابل مشاهده است. به خاطر همين به ستاره بامداد یا ستاره شامگاه معروف است.
اين سياره وقتي به خورشيد نزديك تر مي شود، از زمين فقط در هنگام سپيده دم و غروب قابل مشاهده است
اندازه
 
قطر ناهيد حدود 7520 مايل (12100 كيلومتر) است كه 400 مايل (644 كيلومتر) كمتر از زمين است يا حدود 95 درصد قطر زمين را دارد.
 
 
 
دما
 
ناهيد گرم ترين سياره در منظومه شمسي ما است. ابرهايي كه آن را دربرگرفته اند، گرماي خورشيد را به دام مي اندازند (اثر گلخانه اي) و اين باعث مي شود كه گرماي ناهيد به 480 درجه سانتي گراد برسد. گياهان و جانوراني كه روي سطح زمین زندگي مي كنند به خاطر گرماي زياد نمي توانند روي سطح ناهيد زندگي كنند. ولي نمي دانيم كه آيا نوعي از حيات در ناهيد وجود دارد یا نه. دانشمندان شك دارند كه در ناهيد هيچ شكلي از زندگي وجود داشته باشد.
 
ستاره شناسان باور دارند كه دماي زياد سطح ناهيد را مي توان با اثر گلخانه اي توضيح داد. يك گلخانه اجازه مي دهد انرژي تابشي از خورشيد بتابد ولي مانع از آن مي شود كه بيشتر گرما از آن منعكس شود. ابرهاي ضخيم و جو متراكم ناهيد همين كار را انجام مي دهند. انرژي تابشي خورشيد به جو سياره مي رسد، ولي ذرات بزرگ اسيد سولفوريكي كه در ابر وجود دارند و مقدار زياد دي اكسيد كربني كه در جو وجود دارد بيشتر انرژي خورشيد را درسطح سياره به دام مي اندازد.

128 بار دانلود دانلود
قیمت : رایگان

برچسب ها :

زحل، مشتری، زمین،


مشابه ها

نظر کاربران

  • زویا در تاریخ 1394/1/29 در وقت 0:0:0 سلام من بهمنی هستم و سیاره ی من زهره است خیلی دوست دارم درباره ی این سیاره چیز هایی بدونم.لطفا دربارش مطالب زیاد تری بذارید. با تشکر از سازنده ی وبسایت

ارسال پیام
 
  
 
 
کد را وارد کنید