خوش آمد گویی www.Pro3.ir

آیا میدانید؟؟؟


آیا میدانید؟؟؟

تعداد صفحات :9 صفحه قیمت : 3,500 تومان قیمت : 2,000 تومان معرفی به دوستان
اثرات کنجد در فشار خون
كنجد باعث پايين آمدن فشارخون می شود و نرم كننده معده و روده است.
كنجد با نام علمي (Sesamusindicum) گياهی است يكساله با ارتفاع حدود يك متر كه قسمت انتهايي ساقه آن پوشيده از كرك است. برگهاي آن بيضي، باريك و نوك تيز است و گلهاي آن به رنگ سفيد و يا قرمز به طور تك تك در كناره برگهاي قسمت انتهايي ساقه ظاهر مي شود.
ميوه اين گياه به صورت كپسول و محتوي دانه هاي كوچك و مسطح و بيضوي است كه دانه كنجد ناميده مي شود و قسمت مورد استفاده اين گياه است.
كشور چين بزرگترين توليدكننده كنجد در دنيا است و بيشترين مقداركنجد توليد شده در ايران به مصرف تهيه روغن و حلوا ارده مي رسد.
روغن كنجد يكي از روغن هاي اشباع نشده و مفيد براي بدن است و در آمريكاي شمالي و كانادا به مقدار زياد مصرف مي شود.
كنجد بسيار مغذی است و در اكثر كشورهاي فقير به عنوان جانشين گوشت به كار مي رود و براي چاق شدن موثر است.
اين گياه گرفتگی صدا را از بين مي برد و ضدرماتيسم است همچنين دم كرده برگ كنجد اسهال خونی را برطرف مي كند.
روغن كنجد براي رفع تنگي نفس و سرفه خشك و زخم ريه مفيد است و سوزش ادرار را رفع 
مي كند. از اين روغن مي توان به جاي روغن زيتون در سالاد استفاده كرد.
برگ كنجد را اگر به سر بماليد باعث رشد و سياهي موي سر مي شود.
براي رفع قولنج كنجد را آسياب كرده و با سركه مخلوط كنيد و به مقدار نصف وزن كنجد، مغز بادام پوست كنده را به آن اضافه كنيد آنها را پودر كرده و هر روز به مقدار يك قاشق سوپ خوري از آن بخوريد.
خواص گلابی 
گلابی، ميوه‌اي است كه گونه‌هايي مختلف با طعم متفاوت دارد. اين ميوه حاوي ويتامين اي و ث و همچنين داراي كلسيم، آهن، منيزيم و روي است. چون گلابی ميوه‌اي آبدار است، در زيبايي پوست بسيار مفيد است. يكي از خواص گلابی خاصيت ملين بودن آن است و دانه‌هاي ريزي كه در موقع خوردن گلابي احساس مي‌كنيد، براي دفع مواد زائد مفيد مي‌باشند.
البته افرادي كه يبوست دارند سعي كنند بلافاصله پس از خوردن 1 تا 2 عدد گلابی آن را با يك ليوان آب ولرم همراه كنند كه خاصيت ملين بودن آن قوي‌تر شود. گلابی ميوه‌اي است براي تقويت افراد ضعيف و همچنين بسيار مفيد براي آنهايي كه در دوران نقاهت هستند. آب گلابی و آب به را اگر با هم مخلوط كنيد و بنوشيد تقويت كننده بسيار خوبي خواهد شد. مصرف گلابی ترشح بزاق دهان را زياد مي‌كند، در نتيجه باعث تسهيل عمل در دستگاه هاضمه مي‌شود. 
تانن و املاح پتاسيم كه در گلابي وجود دارد اسيداوريك را به هر اندازه و مقداري كه باشد حل مي‌كند، به همين جهت افراد مبتلا به رماتيسم، نقرس(لينك) و آرتروز مي‌توانند از گلابی بهره زياد ببرند. 
فشار خون(لينك) يكي ديگر از ناراحتي‌هايي است كه خوردن گلابی به آن كمك بسيار مي‌كند و تصفيه كننده خون نيز است. فيبر موجود در گلابی لاينين (Linin)   نام دارد كه غير قابل حل بوده و براي كاهش كلسترول(لينك) موثر است. 

اضافه کردن به سبد خرید خرید آنی
قیمت : 3,500 تومان قیمت : 2,000 تومان


مشابه ها

نظر کاربران


ارسال پیام
 
  
 
 
کد را وارد کنید